Jak grać w Keno? Kompleksowy poradnik na temat gry w Keno

Keno jest w czołówce najpopularniejszych w Polsce i Europie gier liczbowych – nie bez powodu. Gwarantuje ona bowiem relatywnie wysokie wygrane przy małej stawce a co najważniejsze oferuje sporą elastyczność kwoty i liczby zakładów. Co ważne, nasze szanse są dużo wyższe niż w innych popularnych loteriach jak na przykład popularne w Polsce Lotto, nie musimy też czekać całymi tygodniami na losowanie – te odbywają się co kilka minut. Wszystko powyższe sprawia, że Keno to gra nad którą zdecydowanie warto się pochylić. Jest ona ciekawą alternatywą zarówno dla loterii liczbowych jak i innych gier hazardowych.

Historia

Historia gry Keno sięga bardzo odległych czasów, mianowicie 1519 roku. Rodowód tej gry ma zaś początek we włoskiej Genui. Utworzył ją Benedetto Gentile, jeden z radców miejskich tego miasta. Miał on za zadanie opracowanie zasad nowej, ciekawej gry liczbowej. Po fakcie możemy orzec, że z powierzonego zadania wywiązać się wręcz koncertowo. Gra stworzona przez niego (po pewnych modyfikacjach) przetrwała kilka stuleci i wciąż ma swoich wiernych fanów.

Wiele rzeczy do Polski dociera z dużym opóźnieniem. I tak, było także w tym przypadku. Dopiero w 2008 roku Totalizator Sportowy mający monopol na naszym rynku gier liczbowych na stałe włączył je do swojej oferty gier. Wcześniej praktycznie gra ta miała w naszym kraju status ciekawostki, którą znali nieliczni. Od 26 maja tego roku od 7:00 codziennie co 4 minuty odbywają się losowania numerów Keno w rozgrywki te zgromadziły już grono swoich wiernych, oddanych fanów.

Keno w naszym kraju

Jak już wspomnieliśmy wyżej, Keno w Polsce dostępne jest od 2008 roku. W naszym kraju stosuje się wariant, gdzie w zakładzie możesz wybrać od 1 do 10 liczb, wybierasz je ze zbioru od 1 do 70. Losowanych jest natomiast 20 z tych 70 liczb. Sprawia to, że szanse na wygrane są dużo większe niż w Lotto. Gdzie losuje się 6 z 49 liczb, ale musisz poprawnie wytypować je wszystkie, by zgarnąć naprawdę wysoką wygraną. Ciekawostką jest to, że na losowanie nie musimy tu długo czekać. Te odbywają się codziennie co 4 minuty od godziny 7:00. Codziennie odbywa się aż 261 losowań Keno, co sprawia, że można się wręcz uzależnić od tej gry.

Możemy obstawiać Keno w puntach stacjonarnych Totalizatora Sportowego tzw. kolekturach, które są rozsiane po całej Polsce a także od pewnego czasu przez sieć Internet na platformie iLotto. Gra przez Internet nie różni się de facto od gry w punktach stacjonarnych. Wszystkie losowania odbywają się „komputerowo”. Nie ma maszyny losującej i kul tak jak w przypadku Lotto. Wyniki i wygrane są znane natychmiast.

Obstawianie i wygrane

W Polskim Keno możemy grać dwojako albo przez wykreślanie liczb na papierowych blankietach, tak jak ma to miejsce w przypadku Lotto albo przez Internet logując się na platformę iLotto i typując nasze liczby w systemie. Maksymalnie możemy wytypować 10 liczb, bo musimy pamiętać, że w Keno losowanych jest aż 20 liczb. Oczywiście można typować mniej, nawet 3 czy 4 liczby, ale trzeba liczyć się wtedy z niższą wygraną, te wahają się wtedy od 20 do 60 złotych.

Nie jest to wiele i by grać o poważniejsze stawki należy typować 9 lub 10 liczb. W przypadku, gdy zaznaczymy przykładowo 8 liczb i trafimy wszystkie z nich wygrywamy okrągłe 10 000 zł.

W przypadku, gdy typujemy 9 cyfr to przy 8 trafieniach wygrywamy 750 złotych. Trafienie 9 na 9 liczb daje nam już jednak całkiem przyzwoite 50 tysięcy złotych. Oczywiście najwięcej daje nam typowanie 10 cyfr. 9 trafień to 3 tysiące złotych. Trafienie 10 na 10 to najwyższa nagroda w polskim Keno, która wynosi 200 000 zł.

Keno w kasynach intenetowych

Oczywiście portal iLotto.pl nie jest jedynym miejscem, gdzie zagramy w Keno. Również niektóre kasyna internetowe tak jak na przykład opisywane na stronie naszej platformy mają w swojej ofercie slot Keno. Możemy tu stawiać zakłady i śledzić wirtualne losowania. Wygrane może nie są impunujące ale sama gra na pewno jest wciągająca. W Keno możemy zagrać także w bardzo wielu kasynach internetowych w wersji na żywo, dostawcą takich rozwiązań jest na przykład firma Ezugi. Mamy tu prawdziwe losowanie i możliwość obstawiania numerów. Ogółem więc, możliwości gry w Keno przez Internet wydają się całkiem szerokie.

Podsumowanie

Jak mogłeś przeczytać powyżej Keno to ciekawa i dość rozbudowana gra. Możliwości obstawiania zakładów i stawiania na więcej niż jedno losowania czynią ją niezwykle elastyczną. Niektórzy gracze wypracowali nawet swoje systemy, które pozwalają im regularnie wygrywać w Keno. W tej grze nie można wygrać w pojedynczym losowaniu milionów, jej zasady pozwalają jednak na regularne wygrywanie trochę niższych kwot co przyciąga wielu graczy i przyczynia się do jej rosnącej popularności. Mamy nadzieję, że dzięki temu poradnikowi, udało nam się zainteresować Cię tematem i postanowisz sprawdzić samemu dlaczego to tak ciekawa i wciągająca gra.