Sofort (Klarna)

24.01.2021

Sofort to system płatności pochodzący od firmy Sofort GmbH, jest bardzo popularny w Niemczech i Europie Zachodniej. U nas, ma relatywnie niski udział w rynku i dopiero raczkuje. Jakiś czas temu Sofort Banking i Klarna połączyły się. Wielu użytkowników wciąż myli się i używa tej drugiej nazwy. Dziś sprawdzimy jak Sofort Banking sprawdza w kontekście płatności do kasyn internetowych.

Opinie o Sofort / Klarna

SOFORT Banking to internetowy system międzynarodowych przelewów popularny w kilku krajach Europy.

Pierwotnie Sofort Banking był zarządzany przez spółkę Payment Network AG. Kilka lat temu połączyła się ona z Klarna Group. Klarna to duży pośrednik w e- commerce, który posiada 85 milionów klientów i nawet 10% całego rynku w zachodniej Europie. Z jej usług korzystają między innymi tacy internetowi giganci jak Spotify czy Skype. Klarna Group posiada aż 3000 pracowników rozsianych po całym świecie zaś w 2019 ich obrót wynosił 35 miliardów dolarów. Firma obsłużyła 40% wszystkich transakcji e-commerce w Szwecji.

Sofort Banking to system, który jest zbliżony w działaniu do naszych Przelewy24 lub PayU. Pozwala on na szybkie płatności, które odmiennie niż tradycyjne przelewy bankowe, niemal natychmiast trafiają na konto odbiorcy. Możesz więc zasilić swoje konto, na przykład w internetowym kasynie, z dowolnych kont bankowych, znajdujących się w różnych finansowych, o ile oferują one funkcje bankowości internetowej.

Depozyty przez Sofort Banking

Tradycyjne przelewy bankowe to zwykle długi czas oczekiwania. Gdy najdzie nas chęć grania w kasynie zwykle chcemy to zrobić od razu, bez kilkudniowej zwłoki. System Sofort Banking wychodzi naprzeciw tym potrzebom i sprawia, że nie ma konieczności czekania na transfer z banku i ten pojawia się od razu na koncie kasyna. Nie ma się więc co dziwić, że nastawione na europejskich graczy kasyna bardzo szeroko stosują u siebie rozwiązanie Sofort Banking. Z perspektywy użytkownika nie ma zwykle żadnych dodatkowych prowizji od wpłaty.

Wypłaty przez Sofort Banking

System Sofort Banking nie jest kontem bankowym ani portfelem elektronicznym. Jest jedynie pośrednikiem, który zapewnia, że nasz przelew bankowy dojdzie na konto odbiorcy w ciągu sekund. Dlatego też nie możemy zrealizować wypłaty na Sofort Banking. Część kasyn oferuje zwrot środków tą metodą, który trafia na konto użyte do płatności. Część jednak przy płatności Sofort Banking oferuje przelew na konto jako metodę wypłaty.

Sofort / Klarna – zaufanie i bezpieczeństwo

Jak już wspomnieliśmy wyżej Sofort Banking zarządzany przez Klarna Group to marka o wysokim poziomie zaufania. Nie jest to przypadkowa firma, ale gigant w e- commerce, który posiada 85 milionów klientów w Europie i niepodważalną pozycję na rynku. Samo korzystanie z usługi Sofort Banking także jest w pełni bezpieczne o ile dopilnujemy podstawowych standardów bezpieczeństwa. Podstawowym jest upewnienie się, że znajdujemy się na prawdziwej a nie fałszywej stronie o czym świadczy kłódka w przeglądarce oznaczająca połączenie ze stroną szyfrowane w technologii SSL.

Podsumowanie

Podsumowując, można powiedzieć, że Sofort Banking, czyli usługa Klarna Group to popularna metoda wpłacania i wypłacania pieniędzy z e-kasyn w Europie. W Polsce jest ona dość niszowa, ale na pewno korzystając z niej macie pewność, że Wasze pieniądze trafią do odbiorcy. Jest ona w 100% bezpieczna i godna zaufania.