NetEnt

21.06.2020

Net Entertainment to jeden z bardziej strategicznych dostawców oprogramowania dla kasyn online. Jego doświadczenie na rynku sięga już prawie 20 lat. Firma powstała w 1996 roku, a wśród jej produktów możemy zaliczyć zarówno gry kasyna online, jak i sloty. Jest notowana na giełdę technologiczną NASDAQ. Siedziba firmy jest na Gibraltarze.

Kasyna online NetEnt

W 2000 roku przedsiębiorstwo zaczęło tworzyć gry stołowe, które następnie wprowadzono do kasyn internetowych. NetEnt działa legalnie na podstawie zdobytych licencji, wydanych przez zarząd kontroli gier na Malcie. Firma została wykupiona przez NGM Equity. Całkiem niedawno NetEnt weszła również na rynek kasyn stacjonarnych, na których także osiąga niemałe sukcesy. Historia firmy jest, jak widać dość długa, dzięki czemu grając możemy być pewni, iż oprogramowanie pochodzi od dostawcy, który zdecydowanie zna się na rzeczy.

Gry NetEnt

Lista automatów od NetEnt należy do tych bardziej imponujących. Te zachwycić nas mogą głównie ze względu na niecodzienną grafikę oraz mnogość opcji dodatkowych. Ponadto część produkcji opiera się na bezpośredniej współpracy z innymi firmami, stąd też istnienie oficjalnych gier danego producenta, na przykład slot Guns N’ Roses. Każdy slot od Net Entertainment wyróżnia się niebanalną grafiką połączoną ze złożoną mechaniką. Dzięki temu sloty w większości przypadków pochłaniają każdego na długie godziny. Tematyka gier obejmuje wiele różnego rodzaju motywów. Część z nich to sloty na licencji filmów lub gier, inne natomiast stanowią unikalne historie. Ogólnie daje to kilkaset różnych tytułów, wśród których jako najnowsze możemy wymienić między innymi Cash Noir, Trollpot 5000, Gems of Adoria czy Happy Panda.

Najlepsze gry NetEnt

Gra El Dorado posiada wiele opcji takich jak darmowe obroty, mnożniki do wygranej czy specjalny system lawin.

Jedną z najbardziej znanych gier od NetEnt jest wydana w 2011 roku Gonzo’s Quest. Głównym bohaterem slotu jest tytułowy Gonzo, hiszpański odkrywca szukający skarbu w dżungli El Dorado. Gra pełna jest dodatkowych opcji, takich jak darmowe obroty, mnożniki do wygranej czy specjalny system lawin.

Innym ciekawym automatem jest wydany w 2018 roku The Phantom’s Curse Slot. Gra stworzona została na licencji filmu o tym samym tytule. Znajdziemy w niej zarówno piękną, jak i bestię. Całość wykreowana została na dwudziestowieczny rozgrywający się na scenie teatru horror. Gra cechuje się złożonością dodatkowych trybów i opcji. Dzięki temu mamy nie tylko możliwość zdobycia symboli wild czy darmowych spinów, ale nawet przeniesienia się w skomplikowany tryb dodatkowy typu pick and click.

Guns N’ Roses to gra o tyle ciekawa, że podczas rozgrywki w tle słychać utwory tego popularnego zespołu

Wspomniany wcześniej slot Guns N’ Roses jest o tyle atrakcyjną grą, że przez cały czas naszej rozgrywki w tle słychać kilka zapętlających się, popularnych utworów tytułowego zespołu. Gra nagrodzić nas może zarówno zwykłymi free spinami, jak i losowo aktywowanymi re-spinami.

NetEnt ma w swoim portfolio kilka gier z jackpotem. Wśród nich znajduje się znana chyba wszystkim graczom Mega Fortune, która poza trybem dodatkowych obrotów, posiada też stale rosnący, progresywny jackpot.

NetEnt współczynnik RTP

NetEnt należy do grona twórców, których gry wyróżniają się jednymi z wyższych wskaźników Return To Player. Ogólna średnia wyliczona dla wszystkich możliwych automatów wynosi około 95-97%, podczas gdy niektóre produkcje Net Entertainment osiągają czasami aż do 98%. Jako przykłady tych gier możemy wymienić Blood Suckers, Kings of Chicago czy Zombies.